052-5868650
"כולנו זקוקים לחסד כולנו זקוקים למגע... ללמוד כעת שיש בכל זה טעם, גם כשהטעם תם. בוא ואראה לך מקום, שבו עוד אפשר לנשום" (נתן זך).
Previous
Next

פסיכותרפיה גופנית הוליסטית

הפסיכותרפיה הגופנית- הוליסטית היא זרם אשר התפתח מהפסיכואנליזה הקלאסית. לאורך השנים הזרם הלך והתרחב לכיוונים שונים, אך הזרמים השונים חלקו תפיסה אחת משותפת: כפי שאנו יודעים לומר כי מצבינו הנפשי משפיע גם על גופינו, ניתן לעבוד דרך ועם הגוף, כדי להשפיע ולטפל במצבינו הנפשי. זאת ניתן לעשות דרך שיחה, נשימה, התבוננות, תנועה, קול, חיבור לגוף ולעיתים אף במגע. המילה “הוליסטית”, מתייחסת להנחה כי אנו מורכבים מאיכויות שונות ביניהן גוף, נפש, רגשות, מחשבות וכן רוח. הגישה ההוליסטית מניחה כי בבואנו להתייחס לאדם, נרצה להתייחס לכל חלקיו, ולא רק למאפיין מסוים (לדוגמא – לא נרצה להתייחס רק לגוף או רק למחשבות). האדם הוא שלם וכאשר חלק אחד נפגע, פיזי או נפשי, קיימת השפעה על שאר החלקים.

כאשר מגיע אדם לקליניקה, נרצה ללוות אותו בדרך הייחודית לו על מנת להגיע להקלה, להתפתחות אישית ולהבנה של הרבדים השונים בחייו, אשר בהם הוא מתקשה ואשר גורמים לו לסבל. ההנחה היא כי לכל אחד מאיתנו קיימת היכולת לחיות בחדווה ובשמחה, ואנו נרצה למצוא את החלקים המקשים על יכולת זו. לכולנו יש חלקים שהם פגיעים יותר, עדינים יותר, פצועים. מטרת הטיפול לאפשר חקירה והתבוננות, מתוך ההנחה שאלה מגבירות את תחושת החופש הפנימי, את היכולת לבחור, ואף ליצור שינוי בחיינו. באמצעות טכניקות שונות המתאימות לאותו אדם, דרך שיחה, מגע, דמיון, עבודה בתנועה וכדומה. כמובן שלעיתים זה לא כ”כ פשוט, אך עם מטפל בעל סבלנות, הקשבה, סקרנות, אמפתיה וקבלה, ניתן לחקור ביחד את הדרך, בעדינות ורגישות, ולבסוף גם להגיע יחד ליעד.

 

יצירת קשר מהירה

לימים זה נשכח כאיננו
אבל כשהערב אורב
אומר לך כך בינינו
פחות אבל עוד כואב

על מה שנפצע בי, נפצע והגליד
כמעט ואינני חושב
לומדים לחיות עם זה ככה
פחות אבל עוד כואב

(יהונתן גפן).

אודותיי בקצרה

שלום, שמי נועה איה הופמן. אני מטפלת בשיטת פסיכותרפיה גופנית הוליסטית, שמשלבת התייחסות לגוף בטכניקות שונות , יחד עם שיח מילולי רגשי.

לקריאה עוד לחצו

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support